PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مو و نگهداری از آن

میکا
سه شنبه 05 اردیبهشت 91, 09:13
به نظرم خوبه این تاپیک برای موهای خوجملتون وجود داشته باشه.....
راه های نگهداری و مراقبت از موها
معرفی شامپوها و ماشک های خوب
معرفی خوراکی های مفید برای مو
طرز صحیح شانه کردن مو و.....
و هر چیز دیگه ای مرتبط با مو باشه
:x

میکا
سه شنبه 05 اردیبهشت 91, 09:14
با یک نگاه به نوک موهای چند شاخه شده تان می توان فهمید که بارها موهای تان را رنگ، دکلره، براشینگ و اتو کرده اید اما این وضعیت نوک موهای تان نیست که نگران کننده است، بلکه ریشه موهای تان است که باید به آن بیشتر توجه کنید. در واقع ریشه موهای تان وضعیت سلامت موها و کیفیت تغذیه شما را نشان می دهد.

● پروتئین کامل بخورید

پروتئین

مو از کراتین تشکیل شده که خود شامل صدها نوع پروتئین است؛ اگر رژیم غذایی که به مقدار کافی پروتئین دارد را رعایت نکنید، موهای تان کندتر رشد می کند و تارهای آن نازک تر می شود. پس می توان نتیجه گرفت که موی سالم به وعده اصلی غذایی شما بستگی دارد.

پروتئین حیوانی موجود در گوشت، تخم مرغ و لبنیات، تمام آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن که خود قادر به ساختن آن نیست را دارد و به همین دلیل این نوع پروتئین، به پروتئین کامل معروف است. پروتئین هایی که کامل نیستند در غلات، حبوبات، مغز ها و دانه ها یافت می شوند. خوشبختانه ترکیب پروتئین هایی غیرکامل، با هم آمینو اسید مورد نیاز یک وعده شما را تامین می کند.

در اینجا چند نمونه از ترکیب ۲ نوع پروتئین غیر کامل را می خوانید که با یک پروتئین کامل برابری می کنند:

غلات+ لبنیات= ماست و برشتوک، جو دوسر و شیر

غلات + حبوبات= برنج و لوبیا، کره بادام زمینی و نان جو سیاه

حبوبات+ لبنیات= لوبیا و پنیر

دانه ها+ غلات= نان کنجدی

دانه ها + لبنیات= تخم آفتاب گردان و پنیر

۷ غذا و ۶ ماه وقت

اصلا مهم نیست که چقدر برای موهای تان هزینه می کنید و از محصولات بهداشتی محافظت مو استفاده می کنید. آن ها خیلی از مواقع هیچ کاری برای موهای تان نمی توانند انجام بدهند چون موهای تان مرده و از داخل بیمار است. یادتان باشد آنچه را که به دهان می گذارید بیشتر سلامت موهای تان را تضمین می کند تا محصولات بهداشتی گرانقیمت مو.

ظاهر پرپشت و براق و همچنین داشتن ریشه سالم موها مدیون تغذیه خوب شماست و موهای ضعیف، نازک و کدر، تغذیه ضعیف را نشان می دهد. از وقتی که مو جوانه می زند و شروع به رشد می کند نیاز به مراقبت دارد. بهبود تغذیه تنها راه برای رسیدن به مویی سالم است که هم قوی و مستحکم است و هم ظاهر زیبایی دارد.

میانگین رشد موی یک فرد ۸/۳ ۲/۱ سانتی متر در ماه است؛ این به این معناست که فقط ۶ ماه طول می کشد تا شما تاثیر مثبت تغذیه درست را روی موهای تان ببینید. در ضمن تغذیه مناسب نه تنها روی سلامت موهای تان اثر می گذارد بلکه روی سلامت جسمی تان نیز اثر دارد. متن زیر درمورد ۷ ماده مغذی است که موهای تان برای سالم ماندن باید از آن ها تغذیه کند.

● خانواده B را به سفره تان دعوت کنید

ویتامین ب کمپلکس

ویتامین های گروه ب از جمله فولات، بیوتین و ویتامین های B۶ و B۱۲ برای رشد موها بسیار ضروری هستند. کمبود ویتامین های گروه Bموجب ریزش، رشد کم و ضعیف و شکننده شدن موهای تان می شود.اگر ریزش موهای تان مربوط به کمبود بیوتین باشد، قطعا با مصرف ویتامین مشکل تان حل می شود.فولات و اسیدفولیک هر ۲ یک کار انجام می دهند اما فرق آن ها این است که فولات در مواد غذایی یافت می شود اما اسیدفولیک ساخته دست بشر است و در مکمل های غذایی و مولتی ویتامین ها وجود دارد.

▪ منابع غنی گروه ویتامین B:

فولات: آووکادو، مارچوبه، آرتیشو، چغندر، پرتقال، بروکلی، بروکسل، جوانه ها، اسفناج، نخود فرنگی، سویا، نخود، عدس و بوقلمون

بیوتین: گل کلم، هویج، موز، غلات، مخمر، آرد سویا، جگر و ماهی سالمون

B۶ : پوست سیب زمینی سفید، نخود، موز، عدس، گوشت گاو، مرغ و ماهی سالمون

B۱۲: گوشت گاو، گوشت گوسفند، جگر، زرده تخم مرغ و پنیر

● سبزی بخورید و زیبا شوید

ویتامین c

این ویتامین نه تنها به جذب آهن کمک بسیاری می کند، بلکه برای کلاژن سازی هم بدن به آن نیاز دارد.

این پروتئین لیفی شکل در تمام بافت پوست و مو وجود دارد و عامل شکل گیری ساختار پوست و مو ،انعطاف پذیری، شفافیت و استحکام آن هاست و در واقع موجب زیبایی مو می شود. رژیم غذایی که سرشار از میوه ها و سبزی هایی مانند مرکبات و سبزی هایی که برگ های سبز تیره دارند( کلم پیچ، بروکسل، جوانه ها، اسفناج) باشد، نیاز روزانه به این ویتامین را تامین می کند.

● ماهی را در روغن کتان بپزید

امگا۳

پیروی از رژیمی که غنی از امگا۳ (اسید چرب مفید) باشد، موهای خشک و ضعیف را زنده و مرطوب می کند و کمبود امگا۳ احتمال ابتلا به شوره های خشک و چسبناک، اگزما و پسوریازیس را زیاد می کند.بهترین منبع امگا۳ ماهی های چرب، دانه کتان و انواع مغز هاست.

شاه ماهی بیشترین میزان امگا۳ را در یک وعده غذایی دارد و بعد از آن ماهی شیر، سالمون، قزل آلا و ماهی تن بیشترین میزان امگا۳ را دارند.

یک چهارم فنجان دانه کتان، ۷ گرم امگا۳ دارد اما جویدن این مقدار دانه مسلما آسان نیست. بهترین کار، جایگزین کردن روغن دانه کتان به جای دانه آن است. یک قاشق چای خوری روغن دانه کتان، ۵/۲ گرم امگا۳ دارد. روغن را می توانید به سرکه مصرفی تان اضافه کرده و همراه سالادتان میل کنید.سویا و گردو هم مقدار قابل توجهی امگا۳ دارند که می توانید به عنوان میان وعده از آن ها استفاده کنید.

● تربچه، سویا و غلات سبوس دار

آب
مهم ترین ماده مورد نیاز بدن آب است. وقتی تشنه هستید فقط دهان تان نیست که خشک شده، بلکه موهای تان نیز بی آب است. بی آبی مزمن موجب خشکی پوست و پوسته، پوسته شدن کف سر می شود.

متاسفانه حمام طولانی مدت، کمکی به این موضوع نمی کند، شما باید از درون این تشنگی را بر طرف کنید. پس آب بنوشید، یعنی روزی ۸ لیوان آب بنوشید.

اگرزیاد کافئین مصرف می کنید، بد نیست بدانید که کافئین مدر است و آب بدن را جذب خود کرده و بعد هم شما آن را دفع می کنید، پس بهتر است در ازای هر فنجان چای، قهوه یا نوشابه کافئین دار یک لیوان آب بنوشید که دچار کم آبی نشوید.

● تیر آهن را وارد غذای تان بکنید

آهن

آهن، نقش مهمی در روند خون سازی دارد و همچنین نقش مهمی در اکسیژن رسانی سلول های بدن از جمله موها دارد. اگر آهن موجود در رژیم غذایی تان کم باشد؛ به آنمی (کم خونی مزمن) مبتلا خواهید شد که یکی از عوارض آن ریزش موست. آهن موجود در گوشت حیوانات راحت تر از آهن موجود در پروتئین های گیاهی مثل عدس و لوبیا جذب می شود.

اگر گیاه خوار هستید و به دنبال گیاهانی هستید که غنی از آهن هستند، حتما آن ها را با میوه یا گیاهی مصرف کنید که میزان قابل توجهی ویتامین C داشته باشد، چون مصرف همزمان آهن و ویتامین C جذب آهن را افزایش می دهد.

چند نمونه از ترکیب این ۲:

فلفل دلمه ای و عدس

بروکلی و شیر سویا

گوجه فرنگی پخته شده و لوبیا

آب پرتقال و برشتوک غنی شده از آهن

● طلا و مس

روی و مس

هر دوی این مواد معدنی برای سلامت مو ضروری هستند. بدن ما به فلز روی برای رشد و ترمیم بافت ها نیاز دارد و مو هم از این قاعده مستثنا نیست. کمبود روی موجب رشد کم، ریزش موها و شوره سر می شود. مس جزئی از ملانین است که رنگدانه های پوست و مو از آن ساخته می شوند. کمبود مس موجب سفید شدن موها می شود. روی و مس برای جذب شدن در حین هضم غذا با هم رقابت می کنند و باید هر ۲ با هم مصرف شوند تا میزان مواد معدنی بدن متعادل شود.

موادغذایی غنی از روی: پروتئین های حیوانی، بادام زمینی، تخم کدو، نخود و گندم

مواد غذایی غنی از مس: جگر، آرتیشو، آووکادو، موز، سیر، حبوبات، قارچ، مغز ها، دانه ها، سیب زمینی، آلو

مجله سیب سبز

marjun
چهارشنبه 06 اردیبهشت 91, 22:36
میکایی یه سوال. من نوک موهام مو خوره شده. دوست ندارم کوتاهش کنم چون هروقت این اندازه میشه موخوره تشریف میاره. موهام البته بلنده ها ولی خب اینجوری مجبورم کوتاهش کنم. از طرفی اگه کوتاه نشه میاد بالا و مو خوره ش بیشتر میشه. چیکار کنم به نظرت؟؟ خیلی ها رو دیدم موهاشون کلی بلند بوده اما این مشکل رو نداشتن.:114:

ADMIN
پنجشنبه 07 اردیبهشت 91, 11:19
مرمر برا موخورده من شنیدم از سرکه استفاده میکنن!!!
:o

میکا
دوشنبه 11 اردیبهشت 91, 10:46
مریم جونی

اول اینکه این بار رو باید کوتاش کنی.
برای مو خوره نشدن...
حتما پایین موهاتو نرم کننده استفاده کن.

ماهی 2 بار تو شامپوت کمی سرکه سیب بریز . موهاتو باهاش بشور....

نفیسه هم میگفت دکتر بهش گفته : یک ماه . آخر شب موهاتو با روغن بادوم تلخ مالش بده

dordoone
دوشنبه 11 اردیبهشت 91, 12:53
بچه ها من موهام خیلی ریزش داره بهترین دکترها رفتم گرون ترین داروهارو استفاده کردم
اما بهتر نشد که نشد
چه کار کنم؟

میکا
شنبه 16 اردیبهشت 91, 09:42
رویا جون
تا جایی که میدونم برای مو خوردن فلفل دلمه ای . تره . انجیر . بسیار خوبه

من خودم سالی 2 ماه قرص نوتری کپ استفاده میکنم. قزصی هستش ککه تمام ویتامین های لازم مخصوص رشد و شادابی مو رو داره
1 ربع تا نیم ساعت بعد صبحانه باید بخوریش....
استفاده کردی از این قرص؟

ADMIN
شنبه 16 اردیبهشت 91, 10:09
رویا جون منم موهام خیلی ریزش داشت! ینی زیادااااااااا...
بعد آرایشگرم... بهم یه محصولی معرفی کرد! با اینکه ایرانیه و ارزون!
ولی خیلیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییی برای من خوب بوده
شامپو لامینین و اسپری ضد ریزش موی لامینین
شامپو رو خریدم 4 هزار از داروخانه... اسپری رو خریدم 10 تومن!:115:

ADMIN
شنبه 16 اردیبهشت 91, 10:13
اینم عکس و توضیحاتش

لامینین - شامپو ضد ریزش

http://mehrood.com/imported/2012/05/1.jpg

* حاوی پروکپیل (یکی از موثرترین ترکیبات) جهت پیشگیری و درمان ریزش موی آندروژنیک (ارثی)
* مناسب جهت رویش مجدد مو له علت وجود عضاره های گیاهی بابونه، گزنه، دم اسب و رزماری
* کمک به استحکام ساقه مو و حفظ درخشش و شادابی مو
* مناسب جهت استفاده آقایان و خانم ها
* قابل مصرف یه عنوان جایگزین شامپوی روزانه
* بهترین مکمل جهت استفاده همزمان به هماره محلول رویش موی لامینین

لامینین - محلول تقویت مو

http://mehrood.com/imported/2012/05/2.jpg

سلامتی و شادابی موی سر علاوه بر عوامل وراثتی، میزان آلودگی محیط و نوع تغذیه به نحوه رسیدگی و نگهداری آن نیز بستگی دارد.
محلول رویش و تقویت موی مدیلن حاوی عصاره های گیاهی بابونه، گزنه، دم اسب و رزماری می باشد.
این محلول علاوه بر ترمیم فولیکولهای آسیب دیده، موجب تقویت پیتز مو و رویش مجدد موی سر می گردد.

حاوی ماده موثر Procapil:

* کمک به استحکام پیاز مو در پوست سر
* کمک به نگهداری جوانی و شادابی پیاز مو
* جلوگیری از ریزش و نازک شدن زودرس مو
* جلوگیری از عملکرد تبدیل تستسترون به دی هیدروتستسترون که یکی از عوامل اصلی ریزش مو می باشد.

روش مصرف: محلول را در نواحی ریزش روی پوست سر اسپری نمایید، سپس با نوک انگشتان با ملایمت ماساژ دهید.

marjun
شنبه 16 اردیبهشت 91, 11:26
میکا جونم رفتم روغن بادوم تلخ گرفتم. دیشب هم زدم. اولش خیلی خوب بود نوک موهام نرم و براق شد اما بعدش که چرب میشه مو رو اعصابمه!! حالا باید تحمل کنم دیگه ببینم چی میشه. :43:
راستی یه کوچولو هم کوتاهش کردم

marjun
یکشنبه 31 اردیبهشت 91, 16:19
آیا شوره ی سر یک بیماری است ؟

شوره سر تظاهری شایع در سنین نوجوانی و جوانی است که موقع شانه کردن موهای سر، دانه های ریز سفید رنگ روی شانه شخص می ریزد و چنانچه به کف سر و موهای سر نگاه شود این ذرات سفید رنگ دیده می شود. نقاط دیگری از بدن ، به غیر از سر با شیوع کمتری می توانند مبتلا به شوره شوند . مانند گوشها، صورت ، خصوصاً ناحیه ابروها و کناره بینی ، ناحیه جناغ سینه و … .

از نظر پزشکی شوره بیماری... نیست . بلکه یک حالت خاص از پوست است که در حین بلوغ به علت ترشحات هورمون های طبیعی جنسی در افرادی که استعداد خانوادگی دارند دیده می شود . بیشترین شیوع شوره در افراد سبزه و با چشمان قهوه ای است . شوره درمان قطعی ندارد ولی با درمانهای طبی موقتاً بهبود می یابد و مانند سایرپدیده های نوجوانی مانند جوش غرور جوانی پس از چند سال خود به خود بهبود می یابد .

شوره باعث ریزش مو و یا طاسی نخواهد شد . مگر در مواردی که به علت خارش مستمر در سر ، میکروب های فرصت طلب در این زمینه مناسب رشد کرده و باعث عفونی شدن پوست سر شوند .

در این صورت در اثر طولانی شدن عفونت و عدم درمان ، امکان از بین رفتن فولیکول ( قسمت انتهایی مو که سبب رشد آن می شود ) مو و طاسی سر وجود دارد .

شوره سر خود به خود حالات تشدید و تخفیف دارد ، معمولاً در هوای سرد به دلیل پایین بودن رطوبت محیط زندگی و کاهش نور خورشید ، شوره سر شدت می یابد .

از آنجا که مبتلایان به شوره بیشتر جوانان هستند با مشاهده شوره دچار اضطراب می شوند . لذا پزشکان به آنها اطمینان می دهند شوره سر یک پدیده موقتی بوده و در عرض یک یا دو سال خود به خود محو می شود و نگرانی از بابت ریزش مو و کاهش حجم مو نداشته باشند . موارد خفیف شوره سر را می توان تحت کنترل در آورد . شامپوهای مختلف حاوی ماده سِلِنیُم سولفاید ، زینک ( روی ) ، اسید سالی سیلیک و گوگرد موقتاً باعث بهبود می شوند . هر چند مصرف مداوم این گونه شامپوهای طبی توصیه نمی شود .

هنگامی که علاوه بر شوره ، خارش شدید سر هم وجود داشته باشد نیاز به درمان تکمیلی توسط پزشک می باشد تا علاوه بر تجویز شامپوهای مناسب طبی از داروهای موضعی خوراکی هم استفاده شود.

Nazanin
سه شنبه 02 خرداد 91, 14:20
راهی موثر برای درخشان کردن موهای زبر و کدرشده!

http://mehrood.com/imported/2012/05/126432-1.jpg

برای درخشنده كردن موها مرطوب كردن آن ها با كرم های آبرسان بسیار موثر است، همچنین می توانید پوست كف سر و موها را با مقدار نسبتا زیادی از یك نوع روغن تصفیه شده مثل روغن كنجد یا زرد آلو ماساژ دهید. بهتر است بعد از این كه به موها روغن زدید، آن ها را با یك حوله گرم بپوشانید و اجازه دهید حدود یك ساعت روغن روی موها باقی بماند. بعد حوله را از دور سر بردارید.
در این مرحله استفاده از گل سرشور می تواند بسیار موثر باشد، كافی است مقداری از آن را به حالت خمیر درآورید و به موها بمالید، بعد چند دقیقه موها را با آب ولرم و شامپو بشویید، بعد موها را كمی با حوله خشك كنید و در آخر مقدار خیلی كمی از همان روغن قبلی را روی موهای مرطوب تان بمالید و اجازه دهید موها با هوا و به طور طبیعی خشك شوند. این كارها موجب می شوند موهای شما درخشان تر و زیباتر به نظر برسند.
روغنی كه به خوبی در موها نفوذ می كند :خشكی موها را با روغن جوجوبا هم می توان تا حدی برطرف كرد. این نوع روغن در بسیاری از شامپو ها وجود دارد و علاوه بر این می توانید به صورت خالص نیز آن را تهیه كرده و مصرف كنید، در حقیقت روغن جوجوبا می تواند به خوبی در ساقه موها نفوذ كند و آب آن ها را تامین كند. تنها كافی است پوست كف سر و خود موها را با این روغن ماساژ دهید، البته پیشنهاد می كنیم موهارا نیز با همین روغن حالت دهید تا ببینید چگونه موهایتان بهتر از همیشه حال می گیرند

parnaz
جمعه 30 تیر 91, 17:25
اگر استفاده از انواع شامپوها شما را به نتیجه ی دلخواهتان نرسانده و ازامتحان انواع شامپوها بر روی موها خسته شده اید یکبار روش خانگی آن را امتحان کنید.
تعجب نکنید که می توانید به راحتی شامپویی را در منزل برای موهایتان تهیه کنید که بدون هیچ آسیبی موهایتان را به درخشندگی و سلامت برساند.

برای تهیه این شامپوی خانگی کافی است یک مشت گیاه غاسول صابونی که در عطاریها یافت می شود تهیه کنید. یک لیتر آب داغ کنید و روی گیاه بریزید .در ظرف را بپوشانید و بگذاریدبه مدت 15 دقیقه دم بکشد، محلول را از صافی رد کنیدو داخل شیشه در دار بریزید. موقع استحمام از این شامپو همانند شامپوهای دیگر استفاده کنید.

اگر دوست دارید موهایتان براق و درخشنده شود بهتر است از دم کرده گل گندم یا گیاه اسطوخودوس استفاده کنید.به این ترتیب که سه قاشق سوپخوری از این گیاه را با یک لیتر آب دم کنید و موهایتان را با آن آب بکشید، یک قاشق سرکه سیب نیز به موها درخشندگی فوق العاده ای می بخشد.

saraa
دوشنبه 30 اردیبهشت 92, 19:17
روشهای نگهداری از موها در تابستان

برخی محصولات ضد آفتاب برای موها نیز وجود دارند که موجب مقاوم شدن مو در برابر اشعه فرابنفش خورشید می شوند.

در فصل تابستان بیش از زمان های دیگر موهای شما در معرض آسیب قرار می گیرند. آفتاب شدید، کلر موجود در آب استخرها و آلودگی های آب دریا موجب صدمه به موها و شکنندگی آنها می شود.

خانم ها به دلیل پوشش روسری کمتر در معرض آسیب های ناشی از نور آفتاب هستند. به آقایان نیز توصیه می شود برای محافظت از موها در برابر آفتاب به ویژه در مناطق ساحلی، از کلاه استفاده کنند.

برخی محصولات ضد آفتاب برای موها نیز وجود دارند که موجب مقاوم شدن مو در برابر اشعه فرابنفش خورشید می شوند.

اگر قصد دارید در دریا شنا کنید، از کلاه شنا استفاده کنید تا از نمک و آلودگی های آب دریا در امان بمانید. در غیر این صورت بلافاصله بعد از شنا موهای خود را با شامپوی مناسب شستشو دهید.

اگر در استخر شنا می کنید، باز هم توصیه می کنیم که حتما از کلاه شنا استفاده نمایید، زیرا کلر موجود در آب استخرها آسیب زیادی به موهای شما وارد می کنند و موجب خشکی، شکنندگی و کدر شدن مو می گردند. این نکته به ویژه در استخرهای روباز حائز اهمیت است، چون موها هم در معرض کلر هستند و هم اشعه فرابنفش خورشید.

این نکته را نیز باید بدانید که موهای رنگ شده، فر شده و یا صاف شده با محصولات شیمیایی ضعیف تر و آسیب پذیرتر هستند، بنابراین مراقبت از آنها ضروری است.

MiNA
پنجشنبه 20 تیر 92, 16:54
نظرتون راجع به شامپوی حجم دهنده چیه؟
خوبه؟
بده؟
چه مارکی خوبه؟

sally
پنجشنبه 20 تیر 92, 17:59
عاقا من موهام بلنده تا پایین کمرم بعد پرپشتم هست اما چن وقتیه داره موخوره میزنه ... با اینکه من هر چن وقت یه بار مثلا هر ماه 3 یا 4 سانت کوتاش میکنم ولی بازم پایین موهام داره موخوره میزنه... چیکار کنم؟
بعد واسه درخشان کردن موها من خیلی سختمه با اون همه مو روغن موغن بزنم :)) چیز دیگه ای نیست آیا؟

مهنازی
پنجشنبه 20 تیر 92, 18:22
سالی جون واسه موخره از شونه چوبی استفاده کن
برس نزن
فک میکنم موهات رو هم باید چرب نگه داری.حداقل انتهاش رو

mostafa
پنجشنبه 20 تیر 92, 18:27
سالی از سرم کریستال مو استفاده کن....خیلی خوبه...البته فقط باید روی مو بمالی نه داخل مو..هم براق میشه موهات...هم چون روغن داره خوش حالت میکنه.....بعد استحمام باید بزنی...:4:

ADMIN
پنجشنبه 20 تیر 92, 18:40
خوبه؟
بده؟
چه مارکی خوبه؟

بذار اینو نارینه بیاد تجویز کنه! ما بلت نیستیم!:(679):

عاقا من موهام بلنده تا پایین کمرم بعد پرپشتم هست اما چن وقتیه داره موخوره میزنه ... با اینکه من هر چن وقت یه بار مثلا هر ماه 3 یا 4 سانت کوتاش میکنم ولی بازم پایین موهام داره موخوره میزنه... چیکار کنم؟
بعد واسه درخشان کردن موها من خیلی سختمه با اون همه مو روغن موغن بزنم :)) چیز دیگه ای نیست آیا؟

با حرف بچه ها موافقم.. حداقل پایین موهاتو چرب نگه دار سالی...برس هم نزن! شونه چوبی بهترینه

sally
پنجشنبه 20 تیر 92, 18:46
سالی از سرم کریستال مو استفاده کن....خیلی خوبه...البته فقط باید روی مو بمالی نه داخل مو..هم براق میشه موهات...هم چون روغن داره خوش حالت میکنه.....بعد استحمام باید بزنی...:4:

چه مارکی خوبه؟

مونا از شونه چوبی استفاده کردم ولی یه دونه ش شیکست کیصافط بسکه لامصب موهام پره ... مو نیس که جنگل مولاس =)) گوریده اینا نیستا ولی خو خیلی پره
فقط وقتی میبافم کم میشه :(718):

mostafa
پنجشنبه 20 تیر 92, 18:57
همه داروخونه ها دارن....همش خارجیه.....مال من p&v هست...البته مارکای دیگه هم خوبه....برو تو کارش.....:4:

مهنازی
پنجشنبه 20 تیر 92, 19:08
هر باز موهات رو کوتاه میکنی بازم موخره میزنه؟
تو هفته چند بار موهات رو میشوری و چند بار تو هر نوبت؟
موهات فرفریه یا لختِ
مصطفی یی موهای توام موخره؟
با ریشه یابی کنین
با شامپو که نمیشه درمان کرد
سشوار خیلی استفاده میکنین؟
یا بعد استحمام خیلی چنگ چنگی میکنین؟

ADMIN
پنجشنبه 20 تیر 92, 19:11
برس های چوبی هم هست سالی...

از دوست سرمی مون هم سپاس دارم:(718):

مهنازی
پنجشنبه 20 تیر 92, 19:16
اگه موهات فرفری و بعد خشک شدن همه جا بند میشه جز روی سر
باید بعد حمام
موهات رو بزاری توی حوله بمونه
همینطوری خیس خیس نمش گرفته بشه
اصلا و ابدا شونه نمیکنی تا آبگیری بشه
بعدنش اینکه از نرم کننده استفاده کن که موهات برق برقی نباشه
چونکه اصطکاک موخوره آفرینه
ژل موی فولیکا بخر
بعد شستشو استفاده کن
نرم کننده هم فولیکا بگیر
مصطفی یی شنیدستی که سرم کریستال بد بید
به جون قورقابه

mostafa
پنجشنبه 20 تیر 92, 19:16
نه من موخوره ندارم اصلا.....ولی سرم خوبه واسه مو.....مخصوصا واسه موهای من که خیلی بلند شه جواب میده....وز نمیشه.....

sally
پنجشنبه 20 تیر 92, 19:18
هر باز موهات رو کوتاه میکنی بازم موخره میزنه؟
تو هفته چند بار موهات رو میشوری و چند بار تو هر نوبت؟
موهات فرفریه یا لختِ
مصطفی یی موهای توام موخره؟
با ریشه یابی کنین
با شامپو که نمیشه درمان کرد
سشوار خیلی استفاده میکنین؟
یا بعد استحمام خیلی چنگ چنگی میکنین؟

اوففففففففف چقد سوال :))

آره البته نه هر دفه ولی خب بعد ِ یه مدت چرا شاید یه دلیلش این باشه که موهامو با کش میبندم محکم چون اون ناحیه که کش میزنم بیشتره

من 3 بار در هفته کامل میشورم با شامپو اینا

موهام موج داره نمیشه گفت کاملا فره ولی خو لخت نیست به هیچ وجه یه چی تو مایه های loose wave خعلی خارجیه موهام لامصب =))

سشوار من اصن استفاده نمیکنم مگه چی بشه :D

بعد حموم یه اشکال اساسی تو کارمه نمیذارم موهام خوب خشک بشه سری محکم با کش میبندم میبافم :(717): البته میدونم اشتباهه ولی خب از اینکه موهام دورم بریزه خوشم نمیاد مخصوصا الان که هوام گرمه

مهنازی
پنجشنبه 20 تیر 92, 19:37
آغا مصطفی داره زیر پوستی موهاش رو تبلیغ میکنه
اونجا که موهات رو کش می بندی موخوره میزنه؟
اینو نشنیده بودم تا حالا
حالا مثه یه دخدر خوب به تجویزم گوش بده
همه این سوالا و جوابها رو ببر پیش یه دکتر پوست اساسی:(718):

mostafa
پنجشنبه 20 تیر 92, 19:41
البته الان کوتاهش کردم ولی خوب سالی میدونه دیگه که من موهام تا خود زانو میاد.....:4::(718):

sally
پنجشنبه 20 تیر 92, 19:44
مهنازیییییییی ایمانتوووووووو :(731):

آره مصطفی راست میگه البته قبلا تا مچ پاش میرسید من اصرار کردم کوتاه کنه موخوره نزنه :(718):

ADMIN
پنجشنبه 20 تیر 92, 19:52
مصطفی اسم شناسنامه ایشه! همه مون بیرون مصی گیسو صداش میکنیم..:(731):

سالی احتمالن خیلی موهاتو میکشی..و سفت میبندی.. کش مو هات رو تغییر بده.. با چی میبندی؟ یا کلیپس بزن. یا با کش جوراب ببند!:(718):

mostafa
پنجشنبه 20 تیر 92, 19:57

سالی احتمالن خیلی موهاتو میکشی..و سفت میبندی.. کش مو هات رو تغییر بده.. با چی میبندی؟ یا کلیپس بزن. یا با کش جوراب ببند!:(718):

نه.....نه.....به من میگن مصی yanni......

مهنازی
پنجشنبه 20 تیر 92, 19:58
ولی جدی
موهات مشکل ریشه یی نداره
یعنی محرک فیزیکی مشکل دارش میکنه
مثه گرد و غبار
کم شدن رطوبت
شونه نزدن
یا اینکه زیاد برس کشیدن
راستی با انتهای موهات بازی بازی نکن
من یه سره کارم اینه
دور انگشتم می پیچم طوری که گره کور میشه
آغا انگشته حبس میشه و رنگش آبی میشه
اینقدر دوست دارم اینطوری میشه
بعدش که ولش میکنی گز گز میکنه

مهنازی
پنجشنبه 20 تیر 92, 20:10
روزه داران گرامی فقط یه کم دیگه تا اذان باقیست
اگه یکی حس میکنه یانیه
بخاطر اینه که شکمش گشنه ست:))
مصطفی یکی از عکسهات رو دیدم
اگه همون باشی که دیدم
موهات رو بلند کنی خیلی شبیه ش هستی
یانی آدم بزرگیه آآآ اینو فراموش نکن

ADMIN
پنجشنبه 20 تیر 92, 20:32
دو ساعت حرف زدیم! حالا باس بشینم اسپما رو جدا کنم ببرم گفتمان فشنی! :(731): خدا رو خوش نمیادا دهن روزه ای!

مونا خانوم با شوماماااااااا:(731):

امضا: ادمین گلابی گندیده!

vahid
جمعه 21 تیر 92, 00:55
عاقا من موهام داره سفید میشه !! البته از قبل بود ولی شدتش خیلی کم بود ولی از اواخر پارسال سفید شدن موهام شدت گرفته . یعنی تو بیست سالگی بعیده یکم تو این حد . محاسنم (!!) هم داره سفید میشه کلا کم کم دارم فک میکنم دارم زال میشم . یعنی تا یه سال دیگه فک کنم نصف موهام سفید شدن!:(718):(خوشم میاد موهام نصفه سیاه و سفبد باشه!) . هر کی میگه موهات سفید شده بر میگردم میگه میبینی پیر شدیم رفت فشار زندگیه دیگه .:(718):

ADMIN
جمعه 21 تیر 92, 04:46
وحید دکتر برو.. یا یه مشکل عصبیه! :| یا ژنتیکیه! اگه خیلی زیاده یه پیگیری کن!

پس فردا زال نشی :4:

sally
جمعه 21 تیر 92, 05:11

با کشای معمولی دیگه الان چه میدونم مدلش چیه من آشنایی ندارم با اسما :)) اومدی خونمون ببین خودت :d
کلیپس که اصن بیخیال خوشم نمیاد انگار یه چی اضافی رو سرمه... کش جورابم خودت برو استفاده کن =))
اصن فک کنم قیدشو بزنم همینجور افشون کنم بشم گیسو پریشون بعد برم کنسرت مصی یانی هدبنگ بزنم =))

ADMIN
جمعه 21 تیر 92, 05:14
اشتباه نکن.. کش جوراب پارزین! :| بهترینه! یه جوراب که خراب شده رو ببر کشش رو.. تفاوت رو احساس میکنی... فشار نمیاره..

++ با کش جوراب.. تفاوت را احساس کنید.. دینگ دینگ دینگ.. اتحادیه ی کش جورابیان!

مهنازی
جمعه 21 تیر 92, 11:10
وحید پیر شدی رفت
موهات داره سفید میشه بخاطر این نیست که پیر شدی بخاطر اینه که پیر شدی:(718):
زینک مصرف کن
اگه اصلش رو بگیری و یه دوره مصرف کنی تفاوت رو احساس میکنی
کلا مواد معدنی بدنت ته کشیده :4:
به موهات روغن زیتون اصل بزن
یه مدت رو سرت باشه بعدش بشور
منظورم ریشه هاستا
دیگه اینکه موز زیاد بخور و آب معدنی مناطقی مثه زاگرس خوبه
حالا بدو برو زاگرس:khande-68:
آب معدنیش هست نمیدونم چیه اسمش
استراحتت کافی نیست
اگه تو خانواده کسی مثه تو هست مشکلتون ژنتیکیه
راستی مو سفیدات رو نَکَن
بیشتر تر میشه
میوه وسبزی به مقدار فوق برنامه مصرف کن
نکته فوق مهم:
آب معدنی هایی که از چشمه برداشته بشن
نه این بطریهای کارخانه یی
مشکل کوتاهی قد و سفیدی مو و خیلی چیزای دیگه برطرف میشه
چونکه روی بیشتری دارن

Mahshid
جمعه 21 تیر 92, 22:58
سبوس گندم برای جلوگیری از سفیدی مو خوب است

MiNA
شنبه 22 تیر 92, 10:06
خوبه؟
بده؟
چه مارکی خوبه؟

بله :(718):

marjun
شنبه 22 تیر 92, 15:11
من هم مشکل سالی رو داشته بیدم. موهام پر و بلنده. بعد هی پایینش مو خوره میشه. مجبور شدم برم کوتاه کنم پایینش رو تازه بعد شامپو ماسک مو یا نرم کننده میزنم بهش بعد از حموم هم یا از این شیرا میزنم یا سرم. ولی باز داره موخوره میشه.
بچه ها گفتن روغن بادم تلخ بزنم زدم یه بار احساس کردم دارم خفه میشم دیگه نزدم!!
یکی از دوستام گفت روغن زیتون رو داغ کن بعد بزن به موهات بذار بمونه هرچی هم بیشتر بهتر. ماهی 4بار اینکارو کن از کراتینه کردن هم بهتر جواب میده. یه بار زدم ولی دست و دلم نمیره باز بزنم!! موهام که چرب باشه احساس میکنم سرم سنگین میشه. اصن خفه میشم!!!
چیکار کنم؟؟؟

رهــــــــا
شنبه 22 تیر 92, 15:25
منم قبلا داشتم موخوره دقیقا نمیدونم چی شد رفت.

ولی فک کنم بخاطر بلندی زیاده که بوجود میاد، یعنی قبلا که موهام خیلی بلند بود(تا کمر) داشتم. بعدش دیگه نذاشتم تا این حد بلند شه از بین رفت. نه خیلی کوتاه ها، ولی زیاد بلند هم نذارید بشه

مهنازی
شنبه 22 تیر 92, 15:29
اگه همه موارد رو رعایت میکنی و بازم موخره داری
شامپوت رو عوض کن
بعدشم روغن زیتون رو بزار چند ساعت روسرت باشه
با گوش پاک کن برای اونایی که سفیدی دارن
با دست چرب شده برای موخوره دارا

sally
شنبه 22 تیر 92, 15:32
مرجون دقیقا منم عین توام. فک کنم رزماریم خیلی خوب باشه هم واسه پرپشتی و جلوگیری از ریزش مو هم واسه موخوره و شوره سر.
ولی لامصب خعلی بوش تنده:(717):

MiNA
سه شنبه 25 تیر 92, 19:19
خوبه؟
بده؟
چه مارکی خوبه؟

اصلا نابود شدم با پاسخها
غرض رفع موخوره بود و لا غیر :khande-68:

شامپوی سبوس برنج پرژک گرفتم .. چند بار استفاده کردم موهام یه کم پف کرد حس کچلی بهم دست نداده هنوز، حالت موهامم قشنگ شده، تازه مدل موهامو فهمیدم :(718):

ADMIN
سه شنبه 25 تیر 92, 19:20
مینایی.. من چن بار گفتم که بهت جواب بدن! شرمنده! بلت نبودم! خودمم میدونی که مثه خودتم! =)) الآن راضی بیدی؟

MiNA
سه شنبه 25 تیر 92, 19:22
موی من نازکتره نسبت به تو
آره الان راضیم
همه به به میکنن
دیگه چی از این بهتر :4:

ADMIN
سه شنبه 25 تیر 92, 19:25
راستی من موهامو که با گل سرشور میشورم! واقعن راضیم ها! با صابون مراغه و گل سرشور! به شدت جواب میده.. موهام حجمشم خوب میشه

فقط یه ایراد داره که زودتر از مواقع عادی چرب میشه موها.. که خو برا یه روز در میون خیلی خوبه!

MiNA
سه شنبه 25 تیر 92, 19:29
موی چرب که کلا یه روز در میون چربه

آخه دخدرم
اون موقع که من کچل بودم، نسبت به من گیسو خرمنی بودی و هستی
تازه الان عادی شده
خودت تا آخرش برو دیگه
موهام کلا فاسد شده بود
یعنی آرایشگره نابودم کرد از بس گفت

ADMIN
سه شنبه 25 تیر 92, 19:32
به خاطر روسری و اینا؟

MiNA
سه شنبه 25 تیر 92, 19:36
موخوره داشت
همش میگفت زیاد اتو میکنی؟ سشوار؟

گفتم هیچ کدوم
آخرش گفت حتما زیاد درس میخونی :))

گفتم آره آره

خب زیاد به موهام نمیرسیدم
همینجوری بلند شده بود

رهــــــــا
سه شنبه 25 تیر 92, 19:39
اصلا نابود شدم با پاسخها
غرض رفع موخوره بود و لا غیر :khande-68:

شامپوی سبوس برنج پرژک گرفتم .. چند بار استفاده کردم موهام یه کم پف کرد حس کچلی بهم دست نداده هنوز، حالت موهامم قشنگ شده، تازه مدل موهامو فهمیدم :(718):

من یه بار یه شامپو استفاده کردم فک کنم اسمش میانوکسا بود(ماینوکیسیدین داشت توش، تو رشد مجدد مو تاثیر داره)

مدتی بعدِ مصرف موهام هم خوش حالت شده بود هم حجیم(لخته موهام) البته یکم طول کشید نتیجه بده

Narineh
چهارشنبه 26 تیر 92, 10:00
یکی از دوستام گفت روغن زیتون رو داغ کن بعد بزن به موهات بذار بمونه هرچی هم بیشتر بهتر. ماهی 4بار اینکارو کن از کراتینه کردن هم بهتر جواب میده. یه بار زدم ولی دست و دلم نمیره باز بزنم!! موهام که چرب باشه احساس میکنم سرم سنگین میشه. اصن خفه میشم!!!
چیکار کنم؟؟؟
مری خوب قبل از اینکه تصمیم بگیری بری حموم .. مثلن سه یا چهار ساعت قبلش روغن رو داغ نه ولرم کن بزن به موهات
یک چند ساعتی که موند بعد برو حمام