PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ژله ها و قالبها

رهــــــــا
شنبه 18 آذر 91, 22:37
آقا من یه عکس از یه ژلم داشتم نمیدونستم تو کدوم تاپیک بذارم. اینجا گل مل زیاد بود گفتم بذارم اینجا:d=))

رهــــــــا
شنبه 18 آذر 91, 23:40
مهشیدی سوال کرده بودی زیرش ژله بستنیه؟. ام، تقریبا، با شیر هست، من واسه مات کردنش همیشه با شیر درست میکنم. قالبمم ازین قالب نرم ها(اسمشو نمیدونم چیه) ازوناست. خیلی راحته این قالبا،منتهای من اینجا باور اولم بود ازون قالبا استفاده میکردم(عکس قدیمیه) خوب در نیاوردم. یکم که چرب میشن ژله خیلی راحت ازش جدا میشه:)

ADMIN
شنبه 18 آذر 91, 23:54
قالب سیلیکونی :)

رهــــــــا
شنبه 18 آذر 91, 23:57
همون:D ممنون:)

saraa
یکشنبه 19 آذر 91, 11:53
توی این تاپیک می توینم عکس قالبهامونو با توضیح جنس و نحوه ی بهتر درآوردن ژله از اونا اینجا بذاریم . واگه هم یه عکس در کنار قالب از ژله باشه که دیگه نور الی نور . پس بشتابید

saraa
چهارشنبه 22 آذر 91, 16:38
این قالب من جنسش سیلیکونیه . من برای برگردوندن ژله از توی این قالب اینجوری عمل میکنم : یه ظرف رو پر از آب داغ میکنم ( یادتون باشه به این روش واسه قالبای فلزی عمل نکنید. اونو هم ایشا... من یا دوستای دیگه توضیح میدیم مصووووووور ) بعد قالبو می ذارم توش تا سه می شمارم درش میارم . چندثانیه مکث میکنم و بازم داخل آب داغ فرو می کنمش و اینبار تا 30 می شمارم . بعد که قالبو برگردوندم توی ظرف وقتی هنوز سرو تهه از پایین قالب خیلی با دقت با انگشتام یه جاهاییشو فشار میدم تا روی سطحش که مطمئن باشم از ژله از قالب جدا شده . این ژله رو هم یه توضیح بدم در موردش: بستنی وانیلیه + ژله ی هلو . من شخصا عقیده دارم هر ژله ای با بستنی طعمش عالی میشه .

Narineh
چهارشنبه 22 آذر 91, 21:45
من با سشوار ژله هامو در می یارم

قلق اش ( غلق؟.. غلغ.؟.. قلغ؟ :d ) هم دستم اومده و راحت در می یارم

رهــــــــا
پنجشنبه 23 آذر 91, 00:33
من با دستمال کاغذی آغشته به روغن همه جاشو چرب میکنم(با دستمال کاغذی انجام میدم چون فقط چرب میشه و روغن نمیمونه) . بعد ازینم که از یخچال در اوردم چند ثانه فرو میکنم تو آب داغ(فقط چند ثانیه وگرنه ژله آب میشه) خیلی راحت در میاد. اون چرب کردنه هم باعث میشه شکل قالب تمیز و مرتب در بیاد

saraa
پنجشنبه 23 آذر 91, 12:35
آره منم با سشوار امتحان کردم جواب میده عاااالی ولی فقط یه چیزی باید دقت کنیم . اگه قالب فلزی باشه و یه مقدار حرارتو زیاد پشت قالب بگیریک بعضی قسمتای ژله مون آب میشه . همه جاشم باید یکنواخت بگیریم یعنی سشوارو همزمان دور و بر قالب بچرخونیم . من از سری ریسپانسم واسه اینکار استفاده میکنم که حرارتو پخش میکنه

saraa
پنجشنبه 23 آذر 91, 12:38
تو وسایل شیرینی فروشیا یه روغنایی هست مخصوص ژله اونا مثل روغن مایع بعدن چربیش احساس نمیشه و فقط به درد همین ژله برگردوندن می خوره . یه شیشه ی کوچیکشم تا مدتها براتون می مونه . از اونم میشه استفاده کرد

رهــــــــا
یکشنبه 26 آذر 91, 20:07
اینا قالب همون ژله های گل و پروانه :d هست. البته بهم چسبیده بود تیکه هاش ، خواهرم از هم جدا کرده:|خیلی دوست دارم تو اینا کیک رو امتحان کنم، ولی نمیدونم عاقبت چی میشه! یکی راهنمایی بنمویه لطفا!

رهــــــــا
یکشنبه 26 آذر 91, 20:11
اما من ازین جنس قالب ها خیلی خوشم میاد! خیـــــــلی راحت ژله ازشون جدا میشه کیف میکنم

saraa
یکشنبه 26 آذر 91, 21:29
رها جون کیک هم توشون خوب در میاد . البته شنیدم یه جنساییش هست که تو فر نمیشه گذاشت فقط مال ژله هست . حرارت آبش میکنه . من اولین بار که برنجمو تو این قالب سیلیکونی ریختم گذاشتم تو فر دم بکشه هر چند مین نگرانم نگاهش میکردم فکر میکردم الانه که آب بشه گندکاری بالا بیاد ولی خوشبختانه مشکلی پیش نیومد . ایشا.... که مال شما هم اینجوریه

رهــــــــا
یکشنبه 26 آذر 91, 21:45
میسی سارا جونم: . ممنون از توضیحت. فقط از کجا بدونم از کدوماست؟ رو حرارت امتحان کنم؟
بعد کیک نمیچسبه بهش؟ اینا کوچیکن طرحشم یه جوریه پستی بلندی ریز زیاد داره، ژله هم با مکافت ازش جدا میشه.

+اینم نمونه دیگه ژله های این قالب ها. همیشه عجله ای که از قالب در میارم خراب میشه:47:

ADMIN
یکشنبه 26 آذر 91, 22:19
رها بیشتر از رو قیمتش تشحیص میدن!!!
اما من یه ارزون هم خریدم! ( تنها قالبی که دارم :| ) بعد داخل فر هم میذارم.. حله.. فقط چون خیلی نازکه! زود میسوزونه کیکو!
من ازش راضی نیستم =)) خدا ازش راضی نباشه=))

رهــــــــا
یکشنبه 26 آذر 91, 22:28
هوم؟ چطوری از قیمت بفهمم؟ یعنی اگه گرون باشه تو فر هم میره؟ خواهرم خریده قیمتشو نمیدونم:|
منم ازین جنس قالب خوشم نمیاد!
دومیه که گذاشتم خیلی خوبه! راضیم ازش:d

ADMIN
یکشنبه 26 آذر 91, 22:45
آره گرون تر ها تو فر خوب جواب میدن...

بچه ها قالب هایی که ازش راضی هستید رو معرفی کنید دیگه
میسی

رهــــــــا
یکشنبه 26 آذر 91, 22:52
به نظر من این سیلیکونی ها رو باید قشنگ چرب کنی، بعد ژله رو هم قشنگ بذاری تو یخچال ببنده خودشو، شل و ول باشه پاره پوره میشه. بعد با حوصله هم برگردونی، من همیشه با عجله این کارو میکنم گند میزنم:d

saraa
دوشنبه 27 آذر 91, 21:59
یه روش هم اینه که قالبو یه مقدار خیس کنید بذارید توی فریزر یخ بزنه بعد ژله تونو توش درست کنید . اینطوری وقتی توی آب جوش گذاشتید یخا آب میشه آحت در میاد . ولی من توی قالب سیلیکونیم ژله رو همینجوری درست میکنم . و فقط با کمک آب جوش برش می گردونم . البته وقتی تو این قالبا کیک درست میکنم یا برنج دم میکنم خوب با برس اول چربش میکنم . رها جون تنها راحشم که بفهمی تو فر آب میشه یا نه اینه که به روش من عمل کنی . البته همونطور که مونا جون گفتن قیمتشونم مشخص میکنه . ببین اینجوری عمل کن : مثل من یه بسم الله بگو بذار تو فر بشین جلو فر هی نگاه کن :دی . من اینجوری دلو زدم به دریا خوشبختانه جواب داد ( عجب توصیه ای کردما )

reyhaan
دوشنبه 27 آذر 91, 22:29
اینم قالبای من به پیشنهاد ادمین محترم:x

این قالب که نمیدونم جنسش چی هست..من یه بار فقط درست کردم..گذاشتمش تو آب داغ بازم تو شیار هاش موند ژله..دیواره هاش ولی خیلی راحت برگشت

4891

اینم قالب دیگه که نرمه و برنج اون تاپیکو تو همین شکل دادم..همینا سیلیکونیه؟نرمه مثه لاستیک میمونه یه جورایی..
4893

اینم قالب دیگه که مثه اون شفافه محکمه و نمیدونم جنسش چیه..مثکه برگردوندن ژله تو این قالبا کاری نداره..
4894

ADMIN
جمعه 15 دی 91, 19:08
اخه من به شدتتتتتت.... بی تجربه هستم در زمینه قالب مالب... اینجا یه عاااااااااااااااالمه قالب بود از این فلزی ها.. در شکلای مختلف:d

برا این سالنهاست که ژله اینا تعداد زیاد درست میکنن...

پس این سری رفتم میخرم...:d:67:

parnaz
جمعه 15 دی 91, 20:59
منم قالب کمربندی سایز متوسط دیدم 13 تومن
ولی خوب جنسشو نمیشناختم که خوبه یا نه نگرفتمش

reyhaan
جمعه 15 دی 91, 21:52
بچه ها این قالبی که من گذاشتم و نرمه (تا میخوره) جنسش چیه؟
همون سیلیکونیه؟
بعد من اینو خعلی خوب چرب میکنم
اما بازم خوب برنمیگرده
البته توضیحای اینجارو نخونده بودم
بهد با دستم فشار میدم از همه طرف که ژله کاملا جدا شده دیده میشه
اما وقتی برمیگرده اصن خوب نمیشه
یه گوشه هاییش میچسبه:(

ADMIN
جمعه 15 دی 91, 22:00
حالا ریحون! چه اصراریه که تو قالبی که ژله خراب میکنه ژله بذاری؟

به نظر خود من.. بهترین قالب برا ژله همین فلزیا هست! نهایت اینه که یه سشوار میگیری... توپ میفته پایین!:d شیار میارم گیر نمیکنه!

ADMIN
جمعه 15 دی 91, 22:05
این قالبایی که میگم پرناز جونم.. بیشتر برا ژله هستن فقط... فلزه.. به درد فر و اینا نمیخوره زیاد... برا دسر های سرد بید... قالب کمربندی جنسش مهمه! نه؟

reyhaan
جمعه 15 دی 91, 22:13
همه ش دو دفعه مونا درست کردم
واسه دوتا مهمونی=))
خوب برگشت فقط یه گوشه هاییش موند
که البته من اصن تو آب داغ نذاشتم
آره اون فلزیا خیلی خوب وراحته
اما خو من الان اینارو دارم
یا باید مثه تو برم مال مامانمو بگیرم=))
یا برم بخرم که نمیرم دیگه=))

ADMIN
جمعه 15 دی 91, 22:17
مگه مامانامون هم قالب دارن؟ اینا ماله ماست ریحون!!! خونه مامانامون جا موندهb-)

parnaz
جمعه 15 دی 91, 22:41
آره مهمه چون اگه خش بیوفته تهش دیگه کیک خوب نمیشه توش

راستی بچه ها قالب سیلیکونی رو تو ماکروفر که نمیزارید؟
یه وقت نزاریدا دوستم گذاشته بود قالبش آب شده بود

reyhaan
جمعه 15 دی 91, 22:42
تو تاپیک ژله ها و قالبها که ساراجون گفت آب نشده
هرچند که تنوع داره خو

ADMIN
جمعه 15 دی 91, 22:52
من تو فر هم گذاشتم! تازه از این ارزونا! هیچیشم نشده!
3 تومن خریدم! ( البته من اون قدیما خریدم! این مغازه هه هم کلن عتیقس آخه! =)) )

ولی خب کلن مثه قالبای دیگه نیست.. چون نازکه... زودتر از بفقیه میسوزونه کیکو!

کلن خیلی دوسش ندارم

parnaz
جمعه 15 دی 91, 23:25
پس حتما بستگی به جنسش داره از کجا بفهمیم جنسش خوبه یا بد ؟

بچه ها موافقید این صحبت های مربوط به قالب رو منتقل کنم به تاپیک خودش؟

reyhaan
جمعه 15 دی 91, 23:27
بنظرم همون اول از فروشنده بپرسیم میدونن دیگه
آره منتقل بشه:)
تنکیلو:)

parnaz
جمعه 15 دی 91, 23:47
خوب فروشنده گفته بود بزارید هیچیش نمیشه بعد که رفته بودن بهش گفته بودن
گفته بود من گفتم فر نگفتم ماکروفر

saraa
جمعه 15 دی 91, 23:56
اون دوستایی که خیلی با دراومدن ژله از قالب مشکل دارن من فکر میکنم با همون روغن مخصوص ژله که از قنادیا می تونین تهیه کنین مشکلتون حل میشه . ریسکم نداره

ADMIN
جمعه 15 دی 91, 23:57
شاید فرو ماکروفر فرق بکنن! نیدونم.. من تو فر گذاشتم :)

b-)

ADMIN
جمعه 15 دی 91, 23:58
به حق چیزای نشنیده! روغن مخصوص ژله چیسته سارااااا بانوووووو

saraa
شنبه 16 دی 91, 00:07
ی روغن هست مخصوص برگردوندن ژله کهخ ته قالبتونو باهاش چرب می کنید . لوازم قنادی فروشیا دارن . اصلا مثل روغن معمولی چرب بودنشو نشون نمی ده

parnaz
شنبه 16 دی 91, 00:11
اینا قالب همون ژله های گل و پروانه :d هست. البته بهم چسبیده بود تیکه هاش ، خواهرم از هم جدا کرده:|خیلی دوست دارم تو اینا کیک رو امتحان کنم، ولی نمیدونم عاقبت چی میشه! یکی راهنمایی بنمویه لطفا!

من کیک امتحان کردم تو قالب سیلیکونی
همش چسبید
دیگه اصلا شکل گل نبود

ADMIN
شنبه 16 دی 91, 09:20
به نظر منم کیک خوب نشه! چون خیلی نازکن! البته مال من از این خوبا نبود ها! مثلن اون سری با راحله! یه قالب سیلیکونی قیمت کردیم! 50 هزار تومن! اون دیگه کیک نده! باس ازش حساب کشید! والا!

اما من کیک هم درست کردم!:d

راحله
شنبه 05 اسفند 91, 15:25
بچه هاااا به نظرتون این ژله چطوری درست شده ؟؟؟

7342

من نشستم فکر کردم دیدم خوب قالب که سیلیکونیه نمیشه وقتی ژله رو میریزیم توش کجکی بزاریم چون میریزه
از قبلم که نمیشه درستش کرد و چسبوند بهش که هوم؟ میشه ؟ چطوری؟
کمکککککک
:77:

saraa
سه شنبه 08 اسفند 91, 13:15
راحله جون این ژله فکر نکنم احتیاجی به کج گذاشتن داشته باشه ها . من فکر کنم اینجوری بوده . اوی اون تکه های رنگی بالا رو جدا دریت کرده . تکه های بزرگ نه مثل خرده شیشه کوچیک . بعد اون قسمت بالای قالب رو آلوورا ریخته و اون تکه های رنگیو توش گذاشته بسته . بعد یه لایه نازک الوورا و بستنی ریخته . بعدم یه ژله ی دیگه که توش تکه های میوه ریخته. یه ترکیبی درست کرده از ژله های مختلف .

saraa
سه شنبه 08 اسفند 91, 13:16
قالب سیلیکونیو باید بذاریمش توی یه ظرف گود . یه کاسه که تغریبا اندازه ش باشه و دورشو بگیره . بعد میشه کجش کرد. این راهیه که به نظر من میرسه

راحله
سه شنبه 08 اسفند 91, 13:18
مرسی سارا جون . درستش کردم :d
عکسشم گذاشتم تو سفره :d
فقط یه سری قلق داره که حتما دفه بعدی اجرا میکنم که مث عکس قشنگ بشه

naz goli
چهارشنبه 09 اسفند 91, 18:49
[quote=راحله;37703]بچه هاااا به نظرتون این ژله چطوری درست شده ؟؟؟

7342

خانمی اینا ژله های برش خورده فانتزیه من خودم از اینا کارمیکنم امابرای شروع کارشما نیازداری به 1قالب گرد ساده ترجیحا فلزی یا پیرکس یا پلاستیکی برای این طرحها اصلا سیلسکونی توصیه نمیشه اکیدا

قالب دایره رو 5اسلایس در نظر بگیر خوب اول یک لایه سبز میریزیوقتییک کم بسته شد (کامل نبنده) طبق عکس 2اسلایس سبز هست پس با تیغ جراحی(ترجیحا ) یا کارد سر کج تیز 3اسلایس دیگه رو میبرید و از ظرف ژله خارج میکنی

2-الان 3اسلایس خالی داریم 2تاش رو ژله نارنجی و 1دیگه اش رو زله قرمز بریزید تا ببنیده

( ممکنه بپرسید چرا ت و این عکس ژله اینقدر پررنگه دلیلش اینه که ازرنگ غذایی تو ژله استفاده کرده )

فراموش کردم بگم در مرحله اماه سازی ژله سبز - نارنجی و قرمزبه جای اب سرد از بستنی وانیلی استفاده میکنید در نتیجه اون لایه سفید زیر زله به همین شکل خودش ایجاد میشه شما دیگه نمیخواد کاری کنید

3-حالا ژله قرمز دیگه ای ترجیحا انار رو روی ژله های قبلی میریزید میتونید دانه های انار هم توش بریزید (دقت کنید تو ژله های چند لایه اگه لایه زیری کاملا بسته باشه موقع ی که بخواید ژله رو تو ظرف سرو قرار بدید لایه ها از هم جدا میشه

برای اینکه ژله تون راحت دربیاد
1- قالبتون کمی با پنبه چرب و خیس کرده 10 دقیقه تو فریزر یا جایخی بذارید
2- موقع دراوردن يله اگه دیدی ژله کمی لجبازی میکنه و درنمی یاد یا حوله ای رو تو اب داغ فرو ببرید و دورقالب ماساژ بدید یا با سشوار مسافرتی ازفاصله دور کمی حرارت به قالب بدید تا جدا شه
3- ظرف سروتون کمی مرطوب یا خیس باشه که اگه ژله درست سر جاش درنیومد بتونید سر بدیدیش

این ژله یک طور دیگه هم میشه درست کرد دنگ فنگ داره این روش راحت تربود

نکته خیلی مهم ژله های اماده تو ایران مقدار زلاتینشون کمه بهتره ژلاتین به روش بن ماری اماده و تو ژله در حد معقول استفاده کیند در حد معقول یعنی بستگی به ظرفیت ژله زیا د باشه ژله خیلی لاستیکی میشه

و دیگه اینکه ژله هم لازمه روی بخار اب قرار بگیره تاکاملاحل بشه نتیجه کاربهتر هست

ود دیگه اینکه هر وقت پودرژله نداشتید و دلتون ژله خوسات آب میوه رو با کمی رنگ خوراکی قاطی کنید ژلاتین بن ماری شده اضافه کنید بریزید تو قالب ژله میشه

واخر اینکه ژله هایی که تو رستوران و عروسی میخورید اگه گفتید چطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ADMIN
چهارشنبه 09 اسفند 91, 18:54
من کاملن بفهمیدم نازگل جون...

شاید برای این سری که رسولم اومد خونمون.. از این هنرا در کنم! :71:

+ژله های عروسی چجوری بید؟:43:

naz goli
چهارشنبه 09 اسفند 91, 18:59
هیچی خواهرفقط اب +اسانس+رنگ و ژلاتین بن ماری شده اضافه میکنن بعد به اسم ژله تو مراسمها و رستوران و عروسی میدن به خورد مردم

ADMIN
چهارشنبه 09 اسفند 91, 19:04
ینی همش شیمیاییی!!! :|

naz goli
چهارشنبه 09 اسفند 91, 19:06
متاسفانه بله و اینکه خرج زیادی هم نداره بعد واسه ی ژله که به منواضافه میکنن اونم 10نفر 1دونه کلی ازعروس داماد بنده خدا پول میگیرن

naz goli
چهارشنبه 09 اسفند 91, 19:16
این دفعه که اقا رسولاومد زله تصوری عشقولانه درست کن هم قشنگه هم راحت چطوری این جوری
1ژله درست کنید ترجیحا آلوورا با بستنی وانیلی

اگه نداشتید غصه نداره که :29:هر چی دارید درست کنید فقط بابستنی
بستنی باعث میشه ژله مات بشه و بشه روش کار کرد قشنگ میذارید ژله خودش ببنده و حاضر شه

من خودم طرحا رو ازقبل میکشم و اماده میذارم تومشما تو فریزرهر وقت میخوام برمیدارم استفاده میکنم

برای کشیدن طرح 1کاغذ بردایرد (فقط کاغذ روغنی نباشه) کاغذ آ4 خوبه طرحتون بامداد بکشید روش کمرنگ بعدبا قلم موی صفر و رنگ خوراکی ترجیحا ژله ای که ویلتون بهترینشه شروع میکنید به کشیدن خطوط و رنگ کردن داخل شکل . شکل که تموم شد و خشک شد میذارید تو مشما

موقعی که میخواید روز ژاه کار کنید سطح ژله رو با دستمال خشک میکنید که مرطوب نباشه که طرحتون پخش میشه بعد کاغذ عین کاغذ برگردون میذایرد رو ژله کمی مالش میدید یک کم کنار کاغذ بیارید بالا معلومه که طرح منتقل شده به ژله

طرحا رو هم میتونید ازgoogle بردارید بزنید love color page
به همین راحتی
یکی از کارای خودم میذارم ببنید چطوری میشه
http://mehrood.com/imported/2013/02/mmb0rkvwahd8w9vg0nr2_thumb-1.jpg (http://upload.tehran98.com/viewer.php?file=mmb0rkvwahd8w9vg0nr2.jpg)

reyhaan
چهارشنبه 09 اسفند 91, 19:35
ناز گلی جون
اون ژله های سبز و قرمز و نارنجی رو اگه با بستنی درست کنیم که مات میشه
اینی که تو عکسه شفاف نیس؟

ADMIN
چهارشنبه 09 اسفند 91, 19:39
ریحون... من با بستنی درست میکنم.. همین شکلی میشه... قشنگ بستنیش میاد بالا... روی سفید میشیه... پایینش شفاف!:p

reyhaan
چهارشنبه 09 اسفند 91, 20:31
آخه من یه بار درست کردم
خوب هم زدم که بستنیش قاطی شه
بعد کاملا یکدست بسته بود
مثه وقتی با شیر قاطی میکنی
شاید نباید زیاد هم بزنیم...هوم؟

naz goli
چهارشنبه 09 اسفند 91, 20:43
ریحان جان من سعی کردم خیلی پیچیده اش نکنم کلک رشتی زدم دیگه ولی در حالت کلی تو این عکس ژله رنگیاش ابرو بادیه که خودش یک فلسفه داره زیرش ژله با بیس سفیده بعد قرمز .من دیدم بخوام تک تک اینا رو بگم هم بحث فنی میشه هم شاید قاطی بشه و دوستان نفهمن چی شد به خاطر هیمن قضیه بستنی رو گفتم که درسته ژله مات میشه ولی فرمش تقریبا شبیه عکسه

راحله
پنجشنبه 10 اسفند 91, 02:36
نازگل جان رشتی هستی کر جان ؟؟=)) تی بالا می سر :d

ممنون نازگل از توضیحت حالا میدونی من چطوری درست کردم ؟
این روشی که گفتی خوب بود دفه بعدی این روش رو امتحان میکنم
من همه ی رنگارو درست کردم و گذاشتم به غلظت سفیده برسه بعد تو قالبم کنار هم چیدم و خوب موند

+ژله تصویری رو خیلی دوست دارم درست کنماا ولی قلمو ندارم . رنگ ژله ای هم ندارم :d ایضا نقاشیمم خوب نیس :d حال نقاشی هم ندارم =))
حالا میگی من چیکار کنم ؟:d

مهنازی
دوشنبه 21 اسفند 91, 20:44
چقدر ژله هاتون خوشگل از ظرف میاد بیرون
واسه من میچسبه:negah-6868:

naz goli
پنجشنبه 24 اسفند 91, 21:56
مهناز جان علت چسپیدن ژله هات ممکنه چند ت چیز باشه
یکی اینکه بعضی قالبها مخصوصا سیلیکونی ها جنسشون طوریه که ژله بهشون میجسپه ایرانی و خارجی هم نداره ها
دوم اینکه قبل از ریختن ژله تو قالب- قالبت با پنبه کمی چرب و البته کمی خیس کن بذار تو فریزر 10 دقیقه بعد ژله رو بریز
موقع دراوردن ژله جهت سرو دورش رو با چاقو تیز ازاد کن و پت قالب یک دستمال داغ بکش یا سشوار مسافرتی چون حرارتش کمه ازفاصله بگیر پشت قالب تا ژله ات تر و تمیز در بیاد

ضمنا یک چیزی هم بگم تو قالب تفلون میشه ژله درست کرد اما از قالب کمربندی استفاده نکنیا که حسابی خراب کاری میشه :negah-68:

naz goli
پنجشنبه 24 اسفند 91, 22:19
اینم از ژله ی من که نمیدونم اسمش چیه! همه مدلی قاطی بود با هم! چند طبقه! با خامه! با شیر! با موز! و کجکی!:4: فقط حیف بشه دفعه اولم بود با این قالب سیلیکونی ها.. فک نمیکردم با سشوار خارج میشن! شکست ژله ام! این شما و این هم ژله ی 40 تیکه!:persiana__hahaha:

خودش

7957
برش خورده اش!

7958

مونافکر کنم بدونم چرا ژله ات متلاشی شده مشکل ازقالبه نیست مشکل اینه که دسری که توش شیرهست و اگه با زله تنهاکه با اب درست کردی بریزی به هم نمیچسپن و متلاشی میشن

آخه من 1قالب ایتالیایی دارم که اون موقع که ارزونی بود 40تومان خریدمش ( تو یک شرایطی مجبوری خریدم دیگه) حساب کن توش چند بار ازاین ژله های ترکیبی که ژله و دسرهای شیری هست درست میکردم عین مال تو کج و شکست خورده میشد
دیگه سرخورده شده بودم میخوhستم قالب بندازم دور که جلو چشمم نباشه و القصه یک بار توش ژله تنها درست کردم در عین ناباوری عالی برگشت
به همی دلیل حس میکنم چون از نظر قانون فیزیک شیر سنگین تر از آبه پس ژله ای که شیر توش هست با ژله ای که اب داره به صورت لایه ای نمیشه کار کرد البته نظر منه شاید اینطوری نباشه ها

ADMIN
پنجشنبه 24 اسفند 91, 22:42
مونافکر کنم بدونم چرا ژله ات متلاشی شده مشکل ازقالبه نیست مشکل اینه که دسری که توش شیرهست و اگه با زله تنهاکه با اب درست کردی بریزی به هم نمیچسپن و متلاشی میشن

آخه من 1قالب ایتالیایی دارم که اون موقع که ارزونی بود 40تومان خریدمش ( تو یک شرایطی مجبوری خریدم دیگه) حساب کن توش چند بار ازاین ژله های ترکیبی که ژله و دسرهای شیری هست درست میکردم عین مال تو کج و شکست خورده میشد
دیگه سرخورده شده بودم میخوhستم قالب بندازم دور که جلو چشمم نباشه و القصه یک بار توش ژله تنها درست کردم در عین ناباوری عالی برگشت
به همی دلیل حس میکنم چون از نظر قانون فیزیک شیر سنگین تر از آبه پس ژله ای که شیر توش هست با ژله ای که اب داره به صورت لایه ای نمیشه کار کرد البته نظر منه شاید اینطوری نباشه ها

ولی برش خورده ی ژله ی منو هم که نگاه کنی.. میبینی که از هم جدا نشدن!

متلاشی شدنش فقط برای این بود که لابلای این پیچ و خم گل رزهه گیر کرد! البته این واقعن درسته که اگه یه ژله خیلی سبک باشه.. یکی خیلی سفت باشه.. حتمن مشکل ایجاد میکنه.. منتها این دفه شانس آورده بودم و مشکلش واقعن فقط همین بود که گیر کرد لابه لای گلبرگا و خارج نشد!:(718):

بعدن فهمیدم با سشوار راحت در میاد که دیگه راحت شدم! سر ژله ی بعدی جبران کردم! عکس بعدی هم که گذاشتم باز یکیش شیر داره!:4: